Kaupunginvaltuusto

Kokouksista ilmoitetaan erikseen ilmoitustaululla ja internet-sivuilla. Yleisö voi tulla seuraamaan valtuuston kokousta. Kaupunginvaltuuston pöytäkirjat ovat tarkastuksen jälkeen nähtävillä tietoverkossa kaupungin internet sivuilla.
Suunnitelman mukaan kokoukset syyskaudella vuonna 2021 ovat: 9.8., 20.9., 15.11., 13.12. Kaupunginvaltuusto pitää myös iltakouluja ajankohtaisista asioista. Iltakoulut eivät ole avoimia yleisölle.

Kaupunginvaltuusto 2021-2025

Aleksi Välikangas, KOK
Puheenjohtaja 1.8.2021-30.6.2023
I varapuheenjohtaja 1.7.2023-31.5.2025
aleksi.valikangas@haapajarvi.fi

 

Esko Peltoniemi, KESK
I varapuheenjohtaja 1.8.2021-30.6.2023
Puheenjohtaja 1.7.2023-31.5.2025
esko.peltoniemi@haapajarvi.fi

 

Markku Aitto-oja, KESK
markku.Aitto-oja@haapajarvi.fi

 

Harri Finnilä, KESK
harri.finnila@haapajarvi.fi

 

 

Risto Hautakangas, KESK
risto.hautakangas@haapajarvi.fi

 

Jukka-Pekka Hjelm, KOK
jukka-pekka.hjelm@haapajarvi.fi

Mikko Holmström, KESK
mikko.holmstrom@haapajarvi.fi

 


Unto Kananen, KESK
unto.kananen@haapajarvi.fi

 

Katjaana Kauppinen, KESK
katjaana.kauppinen@haapajarvi.fi



Teija Myllylä, KESK
teija.myllyla@haapajarvi.fi

 

 

Jari Nahkanen, SDP
jari.nahkanen@haapajarvi.fi

 

 

Maarit Nikula, SDP
maarit.nikula@haapajarvi.fi

 

 

Maritta Niska, SDP
maritta.niska@haapajarvi.fi

 

 

Kauko Nybacka, KD
kauko.nybacka@haapajarvi.fi

 

 

Teijo Paananen, SDP
III varapuheenjohtaja
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Sinikka Parttimaa, KESK
sinikka.parttimaa@haapajarvi.fi

 

Jouko Pekonen, KESK
jouko.pekonen@haapajarvi.fi

 

 

Tiina Pietikäinen, KESK
tiina.pietikainen@haapajarvi.fi

 

 

Vesa Puputti, E79
II varapuheenjohtaja
vesa.puputti@haapajarvi.fi

 

Mirjami Räisänen, KOK
mirjami.raisanen@haapajarvi.fi

 

Raimo Salomaa, KESK
raimo.salomaa@haapajarvi.fi

 

Katja Sikala, KESK
katja.sikala@haapajarvi.fi


Ilmari Tuohineva, PS
ilmari.tuohineva@haapajarvi.fi

 

Eino Törölä, KOK
eino.torola@haapajarvi.fi

 


Samuel Vainio, PS
samuel.vainio@haapajarvi.fi

 

Margareetta Vilppola, SDP
margareetta.vilppola@haapajarvi.fi

 

Tomi Vähäkangas, KOK
tomi.vahakangas@haapajarvi.fi

 

 

 

 

Valtuuston kokousten videolähetykset

Kaupunginvaltuuston kokouksia voi seurata suorina videolähetyksinä verkossa.

Kokousten tallenteet löytyvät myös lähetyslinkki sivulta:

https://www.youtube.com/user/Haapajarvenkaupunki